Jak poradzić sobie po śmierci ojca?

Miesiące temu zmarł mój tata. Jestem teraz w etapie zmian w moim życiu (pisze maturę, wyprowadzam się na studia, muszę znaleźć pracę, mieszkanie) i to wszystko mnie niesamowicie przytloczylo. Nie mogę normalnie funkcjonować, mam poczucie winy cały czas. Codziennie płacze i sprawia mi to już fizyczny bol. Nie mam pojęcia co zrobić, żeby przejść przez żałobę w "jednym kawalku".

Witam serdecznie,
opisuje Pan Bardzo ciężki i trudny moment w swoim życiu. Wyobrażam sobie, że nie jest łatwo cieszyć się z nadchodzących zmian związanych ze studiami w obliczu żałoby. Żałoba to bardzo specyficzny czas, z którym różnie sobie radzimy. Warto być dla siebie wyrozumiałym. Pisze Pan "mam poczucie winy cały czas. Codziennie płacze i sprawia mi to już fizyczny bol." Poczucie winy zapewne pojawia się z jakiegoś powodu. Myślę sobie, że warto byłoby skontaktować się ze specjalistą (psychologiem / psychoterapeutą) i porozmawiać z nim o Pana uczuciach i emocjach. Dzięki temu uzyska Pan pomoc w przepracowaniu poczucia winy, a tym samym nie będzie Pan czuł tak dużego obciążenia na sobie. Specjalista pomoże Panu również przejść przez poszczególne etapy żałoby, pogodzić się ze stratą i otworzyć na nowe doświadczenia, które stoją przed Panem. Zachęcam do umówienia się na kilka spotkań ze specjalistą i omówienia Pana problemu. To jest taki moment w którym warto sięgnąć po pomoc i nie być samemu z problemem. Życzę Panu wszystkiego najlepszego. Pozdrawiam