Jak poradzić sobie z wyjazdami i zmianą trybu pracy u żony?

Witam, Mam pewien problem z dostosowaniem do nowej sytuacji w życiu a mianowicie moja żona od 2 miesięcy zajmuje się nowymi rzeczami w pracy i wiąże się to z wyjazdami w delegacje oraz wyjściami wieczornymi z klientami. Każdy jej wyjazd to dla mnie gehenna, okropny ścisk w żołądku, natłok negatywnych myśli, kołatanie serca. Po powrocie najcześciej z mojej strony wynikają kłótnie, moje wychodzenie z domu... nie potrafię poradzić sobie z tą sytuacją. Boję się o nią za każdym razem jak wyjeżdża.

Boi się Pan o nią, czy też nie ma pan pełnego zaufania i dlatego pojawiają się problemy? Myślę,że warto skonsultować sprawę ze specjalistą, który pomoże Panu znaleźć źródło tego, co się dzieje (a może być ich wiele - od braku zaufania, przez niską samoocenę, aż po zazdrość wynikającą ze zmiany trybu zycia żony). A gdy znajdzie się źródło - łatwiej będzie kontrolować emocje. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Nowa sytuacja, która pojawiła się w Pana życiu staje się obciążeniem. Należy zadać sobie pytanie czy to strach czy może zazdrość o partnerkę? Warto byłoby porozmawiać z żoną i powiedzieć jak się Pan czuje. Może uda się znaleźć "złoty środek" i spędzać więcej czasu razem. Jednakże to co Pan napisał odnośnie swojego zachowania podczas powrotu partnerki do domu, wzbudza niepokój. Prowokuje Pan kłótnie i wychodzi z domu - aby się odegrać, pokazać swoją złość? Nad tym warto popracować. Zachęcam do sięgnięcia po pomoc psychologiczną w celu polepszenia codziennego funkcjonowania i lepszego radzenia sobie z sytuacjami stresowymi.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Witam Pana. Tak naprawdę wydaje mi się kluczowe pytanie: czego Pan się boi? Czy boi się Pan o żonę? (obawia się Pan o jej bezpieczeństwo) Czy boi się Pan o siebie? (że żona Pana zdradzi). Tylko Pan może rozpoznać ten ścisk w żołądku (co on oznacza?). Proszę uważać na drugą hipotezę. Dotyczy ona zaufania do żony. Pana reakcje mogą być dla niej trudne i raniące. Jeśli jednak jest to strach o żonę proszę otwarcie o tym z nią porozmawiać. To okazja by mógł się Pan przekonać w kwestii jej bezpieczeństwa. Jeśli ta praca jest dla żony ważna proszę też uważać, żeby Pana reakcje nie wywarły na niej presji, w wyniku której straci tę pracę lub z niej zrezygnuje. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/