Jak postępować przy pęknięciu łąkotki?

Jezeli kolano "przeskoczy" automatycznie blokuje sie. Nie mogę go zgiąć, wyprostować , zbiera się woda a o chodzeniu mogę zapomniec. Usg wykazalo pękniecie łąkotki przysrodkowej

W takich przypadkach najlepiej zastosować postępowanie zabiegowe, najlepiej artroskopowe zaopatrzenie uszkodzonej łąkotki. Trzeba z tym problemem udać się bezpośrednio do ortopedy, który po badaniu klinicznym i analizie wyniku badania USG zaleci odpowiedni sposób postępowania.

Sa to typowe objawy uszkodzenia łakotki, nalezy to potwierdzic badaniem fizykalnym , USG lub rezonansem > Jesli uszkodzenie sie ptwierdzi wskazane bedzie wykonaanie artroskopii