Uszkodzenie łąkotki a artroskopia u 42-letniej osoby
Artroskopia kolana Witam Od jakiegoś 1,5 roku blokuje mi się kolano prawe, jest to bardzo dziwne uczucie bo nie można wcale ruszyć nogą. Udałem sie do ortopedy wykonał usg nic nie wyszło , zdjęcie rtg też nic, dopiero rezonans wykazał: "uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej z torbielami okołołąkotkowymi przy rogu tylnym, chondromalacja chrząstek stawowych". W sumie byłem już u trzech lekarzy, dwóch zaleciło artroskopie, a jeden nie zalecił. Proszę mi powiedzieć, mam robić ten zabieg czy może nie?

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Szanowny Panie, przed wieloma laty jeden ze światowej sławy ortopedów powiedział ( a było to w erze "przedartroskopowej" !) : "lepiej jest mieć łąkotkę niż jej nie mieć ale tak samo ważne jest aby nie mieć łąkotki uszkodzonej niż ją mieć". Zasada ta obowiązuje nadal w ortopedii. Bowiem uszkodzona łąkotka doprowadza do dalszych uszkodzeń wewnątrzstawowych, a to w dłuższej perspektywie zazwyczaj przyczynia się do przyspieszenia rozwoju zmian zwyrodnieniowych w tym stawie. Pozdrawiam i sugeruję leczenie operacyjne.