Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha i nóg?

Witam nazywam sie ania mam 14 lat i moj problem polega na tym ze jestem gruba chce sie pozbyc brzucha i tluszczu u nog. waze 54 kg mam 160 wzrostu i chce bardzo schudnac bo wrzyscy sie smieja pomozcie czekam na odp

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Proponowałabym włączyć do programu dnia codzienną aktywność fizyczną.Może to być 30- 45 min. ważne jednak aby była realizowana w sposób regularny.
Szczególną uwagę dobrze byłoby zwrócić na ćwiczenia modelujące brzuch i uda - przysiady, skłony, półbrzuszki, "nożyce".
Spośród form sportu warto wybierać biegi, jazdę na rowerze, pływanie i aerobik.
Warto zadbać również o prawidłowe nawyki żywieniowe- zwiększyć liczbę posiłków w ciągu dnia do 5 mniejszych, zamiast 3 większych, zrezygnować ze słodyczy, napojów słodzonych, paluszków, chipsów, krakersów itp.
Spośród produktów warto wybierać te bogate w węglowodany złożone (pełnoziarniste pieczywo, makaron razowy, ryż brązowy, płatki owsiane, płatki razowe, kasze), pełnowartościowe białko (chude mięso i ryby, produkty mleczne o obniżonej zawartości tłuszczu) oraz korzystne dla zdrowia tłuszcze (oliwa z oliwek, olej lniany, olej rzepakowy, olej słonecznikowy, olej sojowy)
Codzienna dieta powinna. obfitować w warzywa i owoce i być bardzo urozmaicona.
Wprowadzenie zdrowego stylu życia wpłynie na zdrowy i trwały spadek masy ciała.