Jak radzić sobie z dusznościami przy nerwicy lękowej?

Jak pozbyć się duszności przy nerwicy lękowej? Idę do lekarza dopiero za 2 tygodnie i do tej pory nie wiem jak sobie poradzić.

Witam, jeżeli to bardzo szybkie i płytkie oddechy
to pomaga zrobienie kilku wdechów i wydechów
do torebki papierowej.
Jeżeli to wrażenie zacisku, kamienia na piersiach to można sobie pomóc poprzez zwolnienie wydechu lub
opierajęc się dłońmi o kolana na wyprostowanych nogach, wypuścić cały zapach powietrza z płuc i parę razy w tej pozycji bez powietrza wydąć i wciągnęć brzuch.
Mam nadzieję, że ten lekarz do którego Pani idzie to psychoterapeuta a nie ktoś kto przepisze Pani tabletki - bo nie tędy droga. Pozdrawiam ciepło