Jak schudnąć 10 kilogramów?

Witam mam 20 lat,156 cm wzrostu i waże 63 kg :/ chciałabym do wakacji zrzucić ok. 10 kg. Jak to zrobić? Mam duży brzuch, nogi nie są złe. Najbardziej chciałabym mieć szczupły brzuszek :)
20 LAT ponad rok temu

Witam,
Pani BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 25,8. Oznacza to, że ma Pani lekką nadwagę. Wystarczy więc wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe i zacząć być aktywną fizycznie.
Najlepsze ćwiczenia na tkankę tłuszczową w okolicach brzucha są te angażujące mięśnie tej partii ciała. Proponuję klasyczne brzuszki, ale również inne ćwiczenia, które znajdzie Pani na stronie www.abccwiczenia.pl. Polecam również jazdę na rowerze, zarówno stacjonarnym jak i zwykłym, pływanie, aqua aerobik i taniec. Sport powinien być wykonywany regularnie, minimum 30 minut dziennie. Sama dieta bez aktywności fizycznej nie przyniesie pożądanych efektów, a ciało będzie mało elastyczne i pozbawione mięśni.
Jeśli chodzi o zdrowe nawyki żywieniowe, codziennie należy spożywać:
- 5 porcji produktów zbożowych,
- 4 porcje warzyw,
- 3 porcje owoców,
- 2 porcje produktów mlecznych,
- 2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju),
- 1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, rośliny strączkowe).

Warto jest również wyeliminować takie produkty jak: fast foody, słone i tłuste przekąski, tłuste sery żółte, pleśniowe, typu fromage, topione, czerwone mięso, podroby, słodkie i gazowane napoje oraz słodycze.
Więcej na temat zdrowego odżywiania znajdzie Pani na stronie www.abcodchudzanie.pl.
Pozdrawiam.