Jak schudnąć z dolnej części brzucha?

Witam !!! Mam 13 lat 166 wzrostu i 50 kg moje przyjaciółki mówią że jestem gruba . Największy problem mam z dolną częścią brzucha. Górna jest nawet w miarę ładna ale dolna jest po prostu okropna. Chciałabym schudnąć 2 kg w 3 dni. bardzo proszę o pomoc. Niedługo się zacznie szkoła a ja w rozsypce POMOCY !!! Proszę pomocy !

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Twoja aktualna masa ciała wskazuje na lekką niedowagę, dlatego absolutnie nie zalecam odchudzania. Budowa ciała może wynikać z naturalnego jego kształtu, który na ogół jest dziedziczony. Twój organizm znajduje się w fazie dojrzewania, dlatego kształt ciała, wzrost i masa ciała ulegną jeszcze zmianie.
W celu modelowania dolnej części sylwetki, warto stosować ćwiczenia ukierunkowane właśnie na mięśnie dolnej partii ciała.