Jak schudnąć z twarzy i nóg?

Hej, mam już 13 lat i 150 cm wzrostu oraz 44 kg. Chciałabym być szczuplejsza. Wszyscy mówią mi, że jestem gruba. Chodzi mi głównie o nogi i twarz. Niestety, jestem z bardzo biednej rodziny i nie jesteśmy w stanie kupić mięsa i jogurtów regularnie. By mieć na przykład 40 kg lub 39. Chodzi dokładnie o to, by do września schudnąć, pomocy.
KOBIETA ponad rok temu

Witam, z wymiarów, które podałaś wynika, że Twoja masa ciała jest w normie. Na podstawie siatek centylowych, stosowanych w celu określenia wagi i wzrostu mieścisz się n 25 centylu, gdzie norma to 25 (dolna granica) do 75 (górna granica). Nie jesteś więc za gruba i nie powinnaś się odchudzać. Warto natomiast abyś zaczęła jeść prawidłowo. Zajrzyj do artykułów na naszym portalu i postaraj się zastosować do zasad prawidłowego żywienia http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.