Jaka jest interpretacja wyniku badania na insulinooporność?

Witam, proszę o interpretację wyników badania na insulinooporność: Glukoza na czczo - 96 mg/dl, glukoza po1 h po spożyciu 75 g glukozy- 150 mg/dl, glukoza po 2 h po spożyciu 75 g glukozy-148mg/dl. Insulina na czczo - 7,20 mU/l po 1 h po spożyciu 75 g glukozy - 40,80 mU/l po 2 h - 70,50 mU/l inne dodatkowe wyniki : aminotransferaza alaminowa - 33 U/l Cholesterol całkowity -274 mg/dl HDL-77 mg/dl Triglicerydy - 60 mg/dl LDL- 186 mg/dl

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki mogą wskazywać na insulinooporność oraz nieprawidłowy lipidogram, konieczna kontrola u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam