Jaki jest lek na uspokojenie objawów przy Zespole Tourette'a?

Jaki jest w miarę dobry lek na uspokojenie objawów zespołu tourettea ale mający jak najmniej objawów ubocznych? Biorę haloperidol 12 lat, dobre efekty ale niestety rozwalił moją gospodarkę hormonalną i przytylem przez te lata z 70 do 130 kg... chcialbym znać lek który pomaga a najmniej szkodzi, i czy porzucenie haloperidolu na rzecz innego leku pozwoli na schudnięcie?

Dzień dobry, leczenie dobierane jest indywidualnie, proszę skonsultować się ze swoim lekarzem, przedstawiając wszystkie niepokojące objawy.