Jaki podział kaloryczny powinnam przyjmować?

Czy mogę prosić o pomoc? chciałabym tylko doradzić sie czy prawidłowo myślę? Skoro moje zapotrzebowanie wynosi 2000kcal, zakładając że ilość bialka to 15% w diecie, powinnam spożywać ok 75g białka, tłuszcze powinny stanowić 30% więc zwiększę do 65g, a węglowodany 55% więc 275g? a założenie że w diecie 2000kcal 1g białka na kg masy ciała czyli 54g białka itd było błędne?

Witam
2000kcal to zapotrzebowanie dla przeciętnego człowieka, Pani zapotrzebowanie energetyczne może być inne, zależny ono od masy ciała, wzrostu, wieku, płci, a także aktywności fizycznej. Można je wyliczyć za pomocą kilu wzorów.
Pozdrawiam