Jakie jest ryzyko nawrotu trądziku?

Witam, od 12 r.ż. mam tradzik, który był leczony różnymi maściami i tetracykliną, a potem izotekiem, po którym miałam nawrot(16 lat) po około roku od zakończenia pierwszej kuracji zaczelam druga. Jakie jest prawdopodobieństwo kolejnego nawrotu ? Bądź co może być jego przyczyna?

Dzień dobry, niestety trądzik jest chorobą o charakterze nawracającym. Nawet pomimo odpowiednio dobranej pielęgnacji, nie można zagwarantować, że problem nie powróci. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.