Jakie produkty nie powodują luźnych stolców?

Mam 58 lat i problem żywieniowy.Musiałam wykluczyć z diety cukier,pokarmy wzdymające,ciemne pieczywo,mleko bo miałam po nich gazy i lużniejszy stolec.Nie wiem jakie produkty wprowadzić do diety,aby nie rozluźniały stolców oraz były kaloryczne,gdyż zależy mi na przybraniu kilku kilogramów.

Dzień dobry,

przytycie wbrew ogólnie panującej opinii nie jest takie proste.

Należy wyliczyć odpowiednią kaloryczność diety i rozłożyć odpowiednio na biała, tłuszcze i węglowodany - niestety na podstawie Pani informacji nie jestem w stanie tego zrobić ( nie ma odpowiednich danych).

Natomiast z całą pewnością uważam, że każdy dietetyk po studiach kierunkowych będzie w stanie Pani pomóc.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Dzień dobry,

poziom ogólności pytania uniemożliwia rzeczową odpowiedź. Należałoby przyjrzeć się jaki jest powód wzdęć i biegunek. Czy faktycznym winowajcą jest błonnik, który Pani wskazuje. Przyczyn może być wiele. Trzeba przyjrzeć się gęstości odżywczej posiłków, zrobić szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy. Zachęcam Panią do wizyty u specjalisty. być może wystarczy pojedyncza wizyta.
Zapraszam http://www.emvit.pl/pl/Dietetyka4/Konsultacje-online

Pozdrawiam
diet. Katarzyna Gediga