Kiedy nastąpi poprawa po udarze niedokrwiennym mózgu?

witam. w maju tego roku miałem udar niedokrwienny mózgu w wyniku którego doznałem porażenia lewostronnego, powracam do zdrowia,ale w barku i lewej dłoni czuję mrowienie i ból przy próbie obciążenia ręki ponadto utrzymuje się porażenie jednostronne fałdu (struny)głosowego.Czy mogę spodziewać się poprawy i w jakim czasie

Witam!
Uzyskanie pełnej remisji po udarze nawet niedokrwiennym jest tylko celem do którego się dąży. Konieczna jest nieustająca rehabilitacja, także głosu - im więcej potu wylejemy na rehabilitacji tym lepszą uzyskamy sprawność. Odpuszczenie ćwiczeń skutkuje cofnięciem się poprawy. Ćwiczyć! Ćwiczyć! I jeszcze raz ćwiczyć!!!
Życzę dużo wytrwałości i samozaparcia!
W. Łuczkowski.