Leczenie choroby Gravesa Basedova

Witam, od 5 lat lecze sie na chorobę Gravesa Basedova oraz krócej na depresje, ale tylko psychoterapią. Ostatnio zaczelam byc bardziej zmeczona; bez energii, przygnebiona, zmartwiona, Bardzo nerwowa, Agresywna, Płaczliwa, Smutna, Boli mnie mocno serce, Czasem głowa oraz spię b.niespokojnie, w wyniku czego jestem wciąż senna. Przeszkadza mi to. Gdzie powinnam poszukać pomocy? Objawy to wynik GB czy raczej depresji? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Szanowna Pani,
Moim zdaniem powinna Pani wybrac sie do dobrego endokrynologa. Moze trzeba zaczerpnac konsultacji u innego jeszcze endokrynologa?
Agresja, nerwowość, bezsennosc przyspieszone bicie serca to raczej objawy nadczynnosci w Pani chorobie, ktora na wszelksie mozliwe sposoby powinna byc opanowana.
Depresja na wskutek tej choroby z cała pewnoscia Pania męczy ale objawia sie raczej obniżonym nastrojem niż pobudzeniem.
Pozdrawiam!
Ewa Wójcik

Witam
Wyjaśnienie na portalu niewiele pomoże, bo to teoretyzowanie.Opisane objawy są typowe dla depresji , ale przyczyna może być wielowątkowa i mieć także związek z chorobą GB.Nie ma wyizolowanych chorób, zawsze objawy są powiązane ze sobą i często jedne wpływają na inne. Czasem depresja się nasila podczas psychoterapii, bo uwalniają się różne trudne emocje, które blokowały przepływ energii i nasilały objawy.
Najlepiej porozmawiać o tych objawach podczas kolejnej sesji psychoteterapii.
Pozdrawiam
Anna Szyda