Łuszczenie i pękanie skóry pomiędzy palcami u ręki u 27-latki

Moja 27 letnia córka od pół roku ma problem ze skórą pomiędzy palcami prawej ręki. Skóra łuszczy się i pęka. Ponadto okresowo pękają jej opuszki palców, na których robią się głębokie bolesne rany. Smarowanie tłustymi kremami niewiele pomaga. Jakie mogą być przyczyny tych dolegliwości i jak je leczyć. Proszę o poradę wraz z ukierunkowaniem leczenia.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Zmiany powinien ocenić dermatolog. Ich przyczyną może być infekcja (grzybica), wykluczyć należy też niedobór witamin i alergię. Bez możliwości fizycznej oceny zmian nie można napisać nic więcej.