Świerzbiący rumień z ciemniejszym środkiem

Witam 2 tygodnie temu zauważyłem w swojej nodze kleszcza. Był malutki, więc jeszcze pewnie się nie napił i sądzę, że nie był długo w mojej nodze. Usunąłem kleszcza, a w miejscu ukąszenia pozostała malutka dziurka. Na drugi dzień po wyjęciu kleszcza miejsce zaczęło swędzieć, ale starałem się go nie drapać.

Po około 1,5 tygodnia miejsce zaczerwieniło się. W tym momenie ma 5 cm szerokości i 3 cm długości, ale nie jest blade w środku i się nie powiększa zbyt szybko. Otoczka jest czerwona, a środek ciemniejszy. Poszedłem do lekarza zakaźnego po 2 tyg od ukąszenia. Lekarz powiedział, że jest podejrzenie boreliozyi zalecił kurację antybiotykiem "UNIDOX Solutab" przez okres 4 tygodni, a po tym czasie zalecił miesiąc przerwy i udanie się na badania krwi.

Interesuje mnie, dlaczego ten rumień jest w środku ciemniejszy i strasznie swędzi? Czy może być to po prostu reakcja alergiczna, a nie borelioza?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mało prawdopodobne, aby była to reakcja alergiczna. Nie zawsze rumień w przebiegu boreliozy jest w środku blady, może nawet nie być rumienia.