MR kości czaszki i mózgowia
Witam. Tydzień temu zrobiłam MR,dzisiaj dostałam wynik."Drobne kości czaszki odnalezione w trakcie badania TK w okolicach skroniowych odpowiadają prawdopodobnie flebolitom.Drobne ogniska degeneracyjne widać pod korą,na pograniczu płatów czołowych i wysp.Są przewlekłe.Nie zdradzają cech aktywności.Poza tym tkanki i przestrzenie płynowe mózgowia są prawidłowe. Co to może oznaczać? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.PS. Wizytę u neurologa mam dopiero 6 sierpnia.Pozdrawiam.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Możliwości leczenia dzieci autystycznych
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.
Witam serdecznie,
Flebolit to inaczej kamień żylny powstały ze zwapniałej skrzepliny. Flebolity nie są patologią i nie wymagają żadnego leczenia. Ale decyzję ta musi podjąć lekarz. W pani przypadku neurolog. Dlatego proszę się nie denerwować tylko spokojnie poczekać na ustaloną wizytę u neurologa i z lekarzem skonsultować wynik badania MRI, bo rozpoznanie ustala lekarz prowadzący.
Pozdrawiam.