Nadmierna tkanka tłuszczowa w okolicy sutków u 20-latka

Witam Mam 20 lat i uprawiam dużo sportu i odżywia się całkiem dobrze unikam alkoholu i nigdy niebawem sterydów. Mój problem jest następujący mam nadmierna tkankę tłuszczową w okolicy skutków. Bykem u lekarza i nie stwierdził ginekomasti. Dodam że mnialem kiedyś niedoczynność tarczycy. Jakie mogą być powody u jak można się tego pozbyć. Z góry dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć I określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Jeżeli jest to rzeczywiście tkanka tłuszczowa i nie ma Pan zaburzeń hormonalnych to można próbować likwidować za pomocą intralipoterapii (zastrzyki z substancją niszczącą tkanke tłuszczową), cykl zabiegów z polem magnetycznym (Venus Freeze), zabiegi z radiofrekwencją. Wybór metody zależy od diagnozy.