Nadżerki w obrębie przełyku a dieta

Witam mam zapalenie zoładka w pazdzierniku w gastroskopii wyszły nadzerki na przełyku i blona zoladka jest zaczerwieniona , w próbkach pobranych nic nie było.Dzis mialem kolejne gastro nadzerki znikneły ale błona nadal jest czerwona 3 miesiace biore polprazol.Co moze byc przyczyna tego wykluczajac helicopter pyroli ? Co moge jesc , pije kawe zbozowa i herbaty zielone , pieczywo tylko ciemne jem.Co panstwo radzi jesc i pic , czy próbowac metodą prób i błędów?

Trzeba stosować dietę jak w chorobie wrzodowej żołądka. Można znaleźć taką dietę w internecie. Ciemne pieczywo wykluczone.