Nagła utrata wagi u córki brata i wyznaczanie godzin jedzenia

Dzień dobry, mam nietypowe pytanie córka mojego brata w krótkim czasie bardzo schudla (ma 12 lat -1.69cm ) waży ok 40 kg! Problem polega na tym , że nie da się z nią rozmawiać! Wyznaczyła sobie godziny do jedzenia, po tym od razu ćwiczy bardzo mało pije! Nie ruszy nic kiedy nie jest ta godz. Je o 7.00,13.00,18.00. Bardzo małe posiłki! Wygląda jak anoreksja i jest jakby w innym świecie! Narkotyki na pewno nie wchodzą tutaj w grę! Rodzice nie widzą problemu, ja jednak myślę że jest!Czy to choroba

Może być to zaburzenie odżywiania. Niestety bez dodatkowych informacji i osobistego kontaktu niewiele można stwierdzić. Przede wszystkim proszę uczulic rodziców dziewczyny na zastanawiające panią symptomy, bardzo konkretnie je wyliczyć i być może podrzucić odpowiednią literaturę z tego tematu. I doprowadzić do tego, by dziewczyna spotkała się ze specjalistą, który będzie mógł postawić trafnie diagnozę. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Diagnozowanie objawów Pani bratanicy może mieć miejsce wyłącznie w kontakcie osobistym ze specjalistą, w tym przypadku z lekarzem psychiatrą.
I tak, ma Pani rację - zachowanie bratanicy jest objawem zaburzenia/choroby i rodzice jako opiekunowie prawni powinni udać się z córką do lekarza.

Witam serdecznie.
Opisane przez Panią objawy i zachowania wskazują na zaburzenia odżywiania. Najlepiej byłoby gdyby porozmawiała Pani szczerze z rodzicami dziewczyny (dopóki nie jest za późno) i namówiła na spotkanie ze specjalistą. Pomoc psychiatry będzie niezwykle potrzebna.

Pozdrawiam,
Katarzyna Wawrzyniak
dietetyk kliniczny
www.odzywiajsiezdrowo.pl
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl