Niska waga ciała u 25-letniego mężczyzny

Witam serdecznie, w wieku 15 lat przeszedłem operacje z powodu Hirschprung'a niby wszystko jest dobrze, bo nie mam nawrotów choroby itd ale obecnie mam 24lata i dalej mam problem z wagą, waże 56kg przy wzroście 178cm. Już nie mam pojęcia co i jak mogę zrobić aby to zmienić.

Witam,

Pana waga powinna wynosić 68,5 kg

Przede wszystkim należy zacząć od ilości kcal w diecie. Czy Pan trenuje? Należy opracować dietę, która pozwoli przybrać masę mięśniową, a nie przyrost tkanki tłuszczowej, bo to nie jest zdrowe.
Jeśli mimo zwiększa kaloryczności diety należy skonsultować się z lekarzem - zbadać poziom hormonów tarczycy lub szukać przyczyny w innym miejscu, ale pierwszym krokiem jest przeanalizowanie diety i jej składników.
Można rozpatrzyć spożycie Nutridrinków np - często stosuje się je w szpitalach dla osób, które potrzebują wysokokalorycznej diety, ale nie mogą przyjmować dużych ilości pokarmu.

Pozdrawiam,
A. Erdmann