O czym może świadczyć taki piekący ból nogi?

Witam. Od dłuższego czasu dokucza mi ból w dolnej kończynie prawej. Od połowy uda do stopy czuje kłucia i pieczenia w żyłach. Czuje jakby mi ktoś wbijał w żyły małe igiełki. Tak jest codziennie przez cały dzień. Noga mnie rwie, często po dłuższym chodzeniu kuleje, bo ból jest nie do wytrzymania. Nie mogę siedzieć w" po turecku", za długo klękać. Jak za długo stoję na tej nodze robi się  cała sina, często jest tez zimna, zwłaszcza wieczorem. Dodam, że w marcu 2010r miałam wypadek samochodowy, miałam mocno stłuczoną nogę i brałam zastrzyki i leki przeciw zakrzepicy. Proszę o pomoc, nie wiem co robić, czy powinnam iść do jakiego lekarza moj rodzinny na pewno mi nie pomoże, a nie wiem do kogo się  udać z takim problemem. Pozdrawiam i czekam na odp.

KOBIETA ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Objawy, jakie Pan opisał nie są na tyle charakterystyczne, by świadczyły o konkretnej jednostce chorobowej. Wskazują jednak na zaburzenia naczyniowe, które wymagają dalszej diagnostyki (badania podstawowe, układ krzepnięcia, usg doppler naczyń kończyn dolnych, d-dimery).
Proponujemy, by zgłosił się Pan ze swoimi dolegliwościami do lekarza rodzinnego/internisty w celu zbadania i pokierowania dalszą diagnostyką i leczeniem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty