O czym świadczy swędzenie ciała przy chorobie Hashimoto?

Mam Hashimoto.Od kilku miesiecy okropnie swedzi mnie cialo,najpierw plecy rece i brzuch gdy tu sie troche zmniejszylo to zaczely swedziec mnie nogi.Lekarz rodzinny nic nie stwierdzil a dermatolog ze to świerzb.Nie bardzo mi to pasuje bo nikt z domownikow tego nie ma a leczenie przynioslo niewielka poprawe.Przy drapaniu nog pojawiaja sie siniaki.Co mam robic?Dorota

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Swędzenie skóry może być związane z Hashimoto. Czy miała Pani badany poziom ferrytyny i wit B12
Jaki jest poziom ft3?
Warto ograniczyć kontakt z wodą chlorowaną jeśli objawy się nasilają po kapieli - spróbować kąpieli w kisielu z mąki ziemnaczanej lub siemienia lnianego. Sprawdzić warto skład kosmetyków.
Niemniej najważniejsze jest ustabilizowanie hormonów i sprawdzenie niedoborów pierwiastków i witamin.