Obrzęk piersi - czy mogę być w ciąży?

Mój cykl trwa zwykle około 26 dni, chociaż zdarzają się nieregularności, ostatni raz okres miałam 7 marca (mniej więcej, +-2 dni). Wczoraj podczas pettingu zaczęło mi się krwawienie, myślałam, że mam okres, potem z chłopakiem mieliśmy seks analny bez zabezpieczenia, jednak parę godzin później już nie było krwawienia. Moje piersi są również obrzękłe, tak jak zwykle mam przed miesiączką. Czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
być może był to początek miesiączki. Zdarza się, że nie każdy okres jest taki sam. Bywa, że co jakiś czas ma on odmienny przebieg, tzn. trwa np. jeden dzień. Taki jednorazowy incydent nie jest powodem do niepokoju.
W Pani przypadku prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo małe. W razie wątpliwości należy po około 10-14 dniach od stosunku wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam