Obsesyjne myślenie o pracy i problemy z koncentracją

Witam. Od jakiegoś czasu mam straszny problem ze sobą. Nic mnie nie cieszy. Kiedyś byłam uśmiechnięta teraz nie chce mi się wyjśc z łóżka. Obsesyjnie, nawet w weekend myslę o pracy i błędach które mogłam popełnic, jestem w pracy szykanowana i wyśmiewana przez szefową. Od tego czasu drętwieją mi palce, mam wrażenie że nie mogę złapac oddechu, do tego nieustanne bóle głowy, uczucie bardzo silnej agresji lub przygnębienia i lęku, nie możnośc skoncentrowania się. Jak sobie pomóc? Gdzie jej szukać?

Proszę zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty. Somatyczne objawy najprawdopodobniej maja podłoże psychologiczne, relacyjne. Praca nad sobą i zmiana pozwoli Pani nie tylko pozbyć się objawów, ale także poprawić samoocenę, poczucie bezpieczeństwa i wartości, lepiej radzić sobie z podobnych sytuacjach w przyszłości, a tym samym odczuwać większą satysfakcję z życia.

Szanowna Pani,

jeżeli zmiana pracy nie wchodzi w grę lub nie chce jej Pani zmieniać, wówczas może Pani zastanowić się, co powoduje u Pani największy lęk oraz jakie są możliwości rozwiązania tej sytuacji. Jeżeli nie może Pani poradzić sobie z tym sama lub z pomocą bliskich, wówczas można skorzystać ze wsparcia psychologa, który może nauczyć Panią technik asertywności, obniżania lęku oraz przepracowania przekonań dotyczących siebie i swojej pracy.

W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Anna Szostak, www.ctzo.org