Odczuwanie lęku do powrotu do pracy po poronieniu i doznaniu mobbingu

Przez dluzszy czas bylam w pracy gdzie byl mobbing Potem poroniłam a pracodawca po 2och miesiacach nieobecnosci w czasie chorobowego dal mi wypowiedzenie.Teraz dostałam propozycje pracy ale lęk nie pozwala mi podjac tego wyzwania. Ja juz sama nie wiem co mam robic bo wciaz towarzyszy mi lęk i sciskanie w żaładku.Czy to mozliwe ze mam nerwice? Psychiatra wciaz wypisuje mi przeciwdepresyjne leki których ja na razie nie wziełam..Byłam u psychoterapeuty ale na razie nie odczuwam poprawy.

Mgr Dorota Majlich

Poprawa po podjęciu psychoterapii nie pojawia się natychmiast. W trakcie spotkań z terapeutą ma Pani możliwość omawiania swoich trudności i wprowadzania zmian. Powodzenia

Witam,

Psychoterapia jest jak najbardziej wskazana dla Pani. Jedno spotkanie, po tak ciężkich przeżyciach, nie jest wystarczające. Jeśli czuje się Pani dobrze w kontakcie z psychoterapeutą proszę kontynuować terapię. Czasem jest tak, że sposób prowadzenia terapii nam nie odpowiada. Wtedy może Pani szukać pomocy w innym nurcie. Polecam psychoterapię skoncentrowaną na rozwiązaniu BSFT lub gestalt.

Pozdrawiam
Ewa Czernik