Ograniczenia co do jeżdzenia na rowerze stacjonarnym

Czy jeżdżenie na rowerze stacjonarnym (60 minut), w celu zredukowania tkanki tłuszczowej, mogę uprawiać codziennie od poniedziałku do piątku, czy są jakieś ograniczenia?

Witam,

Proszę poprzedzanie treningu rozgrzewką aby przygotować stawy do wysiłku. W celu zredukowania tkanki tłuszczowej powinno się utrzymywać zakres tętna 65-70% HR max, dla większości ludzi jest to dynamiczna jazda, poniewaz spokojna jazda nie pozwoli na uzyskanie oczekiwanego tetną i trening będzie rekreacyjno-kondycyjny a nie redukcyjny. Ponadto bardzo ważne jest wykonywanie przerw w celach regeneracyjnych - zaleca się 24 godzinne przerwy pomiedzy treningami. Byc może na początku lepiej będzie trenować w poniedziałki, środy, piątki, a pozniej ćwiczenia organizować w dniach poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek tak aby zachować przynajmniej dzien przerwy.