Opis TK kręgosłupa lędźwiowego u 27-latki
Witam.dzisiaj odebrałam wynik TK odcinka lędzwiowego kręgosłupa.W wyniku jest napisane ze Na poz.L3/L4 niewielka,okrężna wypuklina krążka mk,modelująca brzuszną powierzchnię worka oponowego,nieznacznie zwężająca otwory mk.Chciałabym sie dowiedzieć co to oznacza?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Oznacza to tyle, że prowadzący lekarz po bezpośrednim badaniu, objawów jakie Pani prezentuje będzie mógł zalecić odpowiednie postępowanie, np. operacyjne.