Paraliżujący stres przed pracą

Witam! Dlaczego gdy mam podjąc nowa prace czuje ogromny paralizujacy lek i stres ktory mnie blokuje wrecz paralizuje?

Witam,
Każdy człowiek czuje niepokój przed nową sytuacją.
Dla naszych mózgów najlepiej jest, aby było "jak zwykle" - bo wówczas wiedzą jak i co mają myśleć.
Więc to, że Pan czuje lęk to normalne.
Kłopot polega raczej na natężeniu tego lęku. Jedni czują tylko lekki niepokój który im w niczym nie przeszkadza a nawet trochę pomaga bo są bardziej skoncentrowani.
Inni ludzie czują silniejszy lęk i radzą sobie z nim podejmując jednak działanie.
Jeśli jednak lęk paraliżuje, blokuje to wówczas warto przyjrzeć się bliżej jego przyczynom (np. co Pan sobie wyobraża o nowej pracy? co przypomina? czego konkretnie się boi? ) a następnie nauczyć się radzić z nim.
Pomoże Panu w tym na pewno terapeuta. Samemu może Panu być trudno. Po kilku rozmowach będzie sobie Pan lepiej radził z lękiem i życie stanie się łatwiejsze:)

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia
Artur Brzeziński

Lęk przed nową pracą jest czymś zupełnie normalnym - każdy człowiek stresuje się tym, co nieznane. Jeśli jednak jest to uczucie szczególnie intensywne i uniemożliwiające normalne funkcjonowanie, warto byłoby poddać się procesowi terapii zaburzeń lękowych. Pozdrawiam i życzę powodzenia!