Picie wody mineralnej i z kranu

Jak wiemy, picie wody mineralnej , każdemu wychodzi na zdrowie. Co prawda woda, wodzie nie równa (zawartości związków są różne) , ale jak to się ma do picia wody z kranu (która nota bene, nie rzadko zawiera dokładnie te same związki mineralny, aniony, kationy co woda butelkowana).Niestety tzw 'kranówka" jest wodą twardą czyli powstają ogromne ilości kamienia czy to w pralce, czy czajniku, ale jak to się ma do naszego organizmu. Jak taka 'twarda" woda wpływa na nasz organizm, na nasze zdrowie ??

Wpływ wody z kranu na organizm jest różny w zależności od jej jakości. Generalnie w Polsce wygląda to tak, że im mniejsze miast (im mniejsza oczyszczalnia) tym mniej związków, które szkodzą człowiekowi. W dużych miastach lepiej zrezygnować z picia wody prosto z kranu, gdyż podczas jej oczyszczania mogły dostać się do niej niepożądane składniki. Warto zaopatrzyć się także w filtr wody, których ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej. W przypadku mniejszych miast i małych miejscowości, zwykle nie ma zastrzeżeń do wody z kranu. Jej stan najlepiej sprawdzić w gospodarce komunalnej, gdzie przeprowadza się badania czystości wody. Kamień w czajniku to nie tylko związki, które szkodzą człowiekowi, ale wszystkie związki mineralne zawarte w wodzie. Im ich więcej tym większy kamień.