Spożywanie wody z kranu

Czy bezpieczne jest spożywanie wody "prosto z kranu", może lepiej ją przegotować lub używać tylko butelkowanej?

Witam serdecznie,

Zdecydowanie lepiej pić wodę mineralną lub ewentualnie źródlaną Jeżeli nie butelkowa to przegotowana ale nigdy z kranu, ponieważ zawiera ona wiele zanieczyszczeń Woda z wodociągów jest bezpieczna, ale problem mogą stanowić rury, którymi płynie do kranów.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam. Odradzam picia wody prosto z kranu, ponieważ może być zanieczyszczona. Można pić taką wodę jedynie po wcześniejszym przegotowaniu. Najlepiej jednak wybierać wodę mineralną. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska