Po ilu dniach mogę współżyć bez zabezpieczenia?

Po ilu dniach od założenia implantu antykoncepcyjnego mogę współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia? Implant miałam zakładany 29.12 o godz 16:00, byłam w trakcie 4 dnia misiaczki

Redakcja abcZdrowie

Witam,

implant antykoncepcyjny gwarantuje ochronę przed nieplanowaną ciążą od momentu założenia go, pod warunkiem, że ma to miejsce w przeciągu pierwszych pięciu dni cyklu menstruacyjnego, a jeżeli później – należy przyjąć, że wskazane jest dodatkowe zabezpieczenie mechaniczne (prezerwatywa) przez kolejnych 7 dni.

Ponieważ w Pani przypadku implant został założony 4. dnia cyklu, można uznać, że od tego momentu jest Pani w pełni chroniona i nie ma potrzeby stosowania antykoncepcji mechanicznej.

Więcej przydatnych informacji na temat implantu antykoncepcyjnego odnajdzie Pani w naszym artykule, zachęcam do zapoznani się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/implant-antykoncepcyjny-zabieg-dzialanie-wady-przeciwwskazania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.