Podwyższony cholesterol u 28-latki

Witam . mam podwyższony cholesterol tzn wynik mam 213 ,mam 28 lat czy jest się czym niepokoić?/

Witam,

Powinna Pani sobie oznaczyć pełny profil lipidowy, tj. cholesterol całkowity, HDL, LDL i Triglicerydy. W przypadku potwierdzenia łagodnej hiperlipidemii zalecałbym dietę i regularną aktywność fizyczną, a jeśli takie działania nie pomogą, to dopiero wtedy leki.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz