Pogłębiająca się lordoza lędźwiowa a aktywność fizczna

Pogłębiajaca się lordoza lędźwiowa oraz zaznaczona rotacja trzonów w odcinku piersiowym, mam czasem parestezje, czy mogę biegać pływać , jeździc roweerem, ćwiczyć brzuch i drążek? Co jest wskazae a co przeciwwskazane w tych dolegliwościach? Dziękuję

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej może Pan wykonywać ćwiczenia, jednak po konsultacji z fizjoterapeutą lub ortopedą - ponieważ nie wiem jak bardzo nasilona jest rotacja kręgosłupa oraz czy parestezje są jej wynikiem, czy też mają inną przyczynę.