Poziom GGTP a nadciśnienie płucne i podejrzenie schorzenia wątroby

Odebrałam wyniki z GGTP wynosi 1106, rok temu był 588 ale mój lekarz na niego nie zareagował. Obecnie mam podejrzenie nadciśnienia płucnego i lekarz u którego byłam na konsultacji kazał mi zrobić GGTP ponieważ nie podobała mu sie wątroba przy badaniu . Czy to może być coś groźnego?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Nadciśnienie płucne oraz niewydolność prawej komory, która jest konsekwencją tego stanu to poważne choroby. Wskazana jest wizyta u internisty.