Przepuklina rozworu przełykowego a konieczność zabiegu operacyjnego

Mam 85 lat.Jestem na chodzie.Mam przepuklinę rozworu przełykowego, a 1/3 żołądka znajduje się w klatce piersiowej.Czy w moim wieku nalezy sie operować? Do tej pory mam kłopoty z jedzeniem, odbijanie itp.Proszę o odpowiedz

Operacja w Pana wieku i być może ze schorzeniami dodatkowymi może być bardzo ryzykowana. Proszę ten problem bezpośrednio skonsultować z prowadzącym gastroenterologiem, który zna dokładnie Pana całą historię zdrowia.