Przewlekłe złe samopoczucie, ucisk skroni i uczucie uderzającego ciśnienia

Dzień dobry, jestem dziewczyną i mam 25 lat. Przez ostatnie 2 lata źle się czuję. Codziennie w pracy czuję ciężką głowę, ucisk lekki przy skroniach i uczucie uderzającego ciśnienia jak wstaję. Ciągle o tym myślę, już nie umiem z tym sobie radzić. Pomaga jak się trochę poruszam, ale jak usiądę to to wraca. Echo serca i EKG mam w porządku. Podstawowe badania krwi i moczu także poza TSH, bo wykazuje 4,95. Bardzo proszę o poradę, co mogę jeszcze zrobić. Byłam u endokrynologa, zalecił dodatkowe badanie, ale nie stwierdził, że to coś poważnego. A ja czuję się fatalnie.

Witam!

Wykonanie dodatkowych badań zleconych przez endokrynologa może wykluczyć lub potwierdzić biologiczne podłoże Pani zaburzenia. Warto również skorzystać z konsultacji neurologicznej. Jeżeli badania i konsultacje lekarskie wykluczą somatyczne podłoże Pani problemów, wtedy proszę zgłosić się do lekarza psychiatry. Opisane przez Panią dolegliwości mogą mieć psychiczne podłoże i wtedy wymagane będzie leczenie psychiatryczne. Warto też zgłosić się do psychologa lub psychoterapeuty, ponieważ to ciągłe myślenie o objawach może wzmagać problem, nawet jeśli jest on o podłożu biologicznym. Praca z psychologiem lub psychoterapeutą powinna pomóc Pani poradzić sobie z psychicznymi dolegliwościami, a także jeśli objawy są spowodowane problemami psychicznymi, także pomóc w ich redukcji. Natomiast odpowiednio dostosowane do Pani potrzeb leczenie psychiatryczne może pomóc odzyskać dobre samopoczucie i poprawić komfort życia, wspomagając redukcję lub całkowite wyeliminowanie objawów. Pozdrawiam