Przybieranie na wadze mimo ustalonych diet przez dietetyków

Wita. Mam 33 lata, kobieta. Od 2 lat zmagam się z ciągłym przybieraniem na wadze, mimo diet ustalonych przez dietetyków. Proszę o interpretację moich wyników badań: Test obciążenia glukozą 75g na czczo 92 mg/dl ( 70-99) glukoza po 2 godzinach 99 mg/dl ( 140-199) Insulina na czczo 18,7 (2,6-24,9) Insulina po 2 godz po obciążeniu 75g glukozy 53,6 (2,6-24,9) Dziękuję.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Być może wina jest w źle zbilansowanej diecie, zbyt małej ilości snu, zaburzeniach hormonalnych (hormony tarczycy), dużej ilości stresów lub małej aktywności fizycznej. Przyczyn tycia może być bardzo dużo. Najlepiej skontaktować się z fachowcem, który pomoże ustalić przyczynę, skieruję na odpowiednie badania oraz ustali prawidłowo zbilansowaną dietę.

Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej, w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line.

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351