Pytanie o enzymy trzustkowe
Witam Chciałabym spytac o enzymy trzustkowe.Od pół roku robie sobie badania na amylaze i lipaze we krwi.I ciągle ma niewiele ale jednak ponad norme np.ostatnie były takie Lipaza 67 u/l norma do 60 u/l amylaza 116 u/l norma do 100 u/l.Czasem odczuwam ból trzustki po zjedzeniu np.czegos tlustego lub slodkiego.Usg i tomografia nic nie pokazały oprócz tego ze trzustka jest duza.Prosze o radę czy powinnam jakies badania wykonac?dziekuje Pozdrawiam Sylwia

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Takie niewielkie odchylenia mogą występować pomimo braku patologi.
Pozdrawiam.