Ryzyko uszkodzenia tęczówki oka w wyniku stosowania doksycykliny

Mam wadę wzroku plusy,astygmatyzm przy tym choruje na boreliozę i przyjmuję leki z doksycylina byłam na wizycie kontrolnej u okulisty i kazała mi uważać bo może mi uszkodzić tęczòwkę oka. Mam pytanie czy muszę rezygnowac z antybiotyków z doksycylina ponieważ ze względu na boreliozę każdy antybiotyk jaki biorę ma doksycyline czy muszę przyjmować z innym składem ? Lekarz powiedział mi że zaczyna mi powoli uszkadzać teczowkę oka ale jest jeszcze małe zamiany i jak ma postępować

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udąc sie do lekarza chorób zakaźnych, najlepiej z informacja od lekarza okulisty.