Skaza białkowa objawiająca się suchymi plamami

Czy przy podejrzeniu alergii jeszcze nie wiadono na co ( skaza bialkowa objawiajaca sie suchymi szorstkimi czerwonymi plackami na buzce) i zmianie mleka na bebilon pepti (obserwujemy i czekamy czy cos sie zmieni) czy trzeba rowniez odstawic gluten? Bo podobno gluten tez czesto uczula wiec nie wiemy czy wszystko podejrzane odstawic czy wykluczac powoli ? Jesli to alergia na mleko to po jakim czasie od odstawienia alergenu bedzie widac poprawe ? Corka ma 5 mies

To prawda, że gluten może powodować skazę u dziecka. Wyelimonowanie go z diety matki może poprawić sytuację,pod warunkiem że to on jest winien. Najlepiej byłoby wykonać dla mamy test na nietolerancję pokarmową i wyeliminować z diety to co szkodzi. Taki sposób postępowania jest bardziej racjonalny. A co do samego dziecka to proponuję kąpać dziecko w płatkach owsianych . Namoczyć garść płatków w wodzie na ok 4-5 godz przed kąpielą. Następnie zagotować w tej samejwodzie płatki i po zawrzeniu gotować jeszcze ok 20-30 min. Przecedzić dowanienki i kąpać dziecko. Z tym czasem po odstawieniu alergenu trudno jednoznacznie ocenić. U każdego będzie inaczej. Jednemu wystarczy 3 miesiące drugi musi odstawić na rok a trzeci na całe życie. To bardzo indywidualna sprawa. Pozdrawiam.