Skoki poziomu cukru pomimo stosowania leków

Na cukrzycę choruję 16 lat rozpoznano w wieku 40 lat ,biorę mixtard 30 i actrapid jednak teraz mam problem poziom cukru rosnie rano od 9 godz ,do 400 mimo że o 7 dałem 18 jednostek mixtardu ,kiedyś pomagało teraz aby zbić cukier daję actrapid i nic dopiero po paru godzinach zaczyna spadać ale tak zatrważajaco że pogotowie odratowało mnie przy duzym spadku cukru ,czy na to może mogą mieć wpływ częste biegunki ,taki stan trwa od kilku miesiecy Chcę dopisać do mojego pytania biegunki mam od kilku miesiecy jednak dopiero od miesiąca mam problem z duzymi cukrami do ponad 400 od godziny 9 do 12 ale jeżeli dam za dużo Novo Rapid to muszę zjeść duzo cukru aby znowu nie paść od małego poziomu cukru .Później juz poziom sie wyrównuje ale nieraz trwa to do godz.14 .Co może być przyczyna takich duzych cukrów i dlaczego staje się to w godzinach 9 -10 rano aż do 12-14 później jest dobrze ,wydawało mi się do tej pory że daję radę tej chorobie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do endokrynologa. Wahania poziomu glukozy są niepokojące. Możliwe, że konieczna jest modyfikacja dotychczasowej diety oraz dawek leków.