Skuteczność proszku zasadowego

Witam. Chciałam zapytać o skuteczność proszku zasadowego. Dziś dotarłam do informacji, że skutecznie pomaga odkwasić organizm. Niestety przez ostatni okres zaniedbałam nieco swoje zdrowie, spożywałam sporo fast foodów, do tego piłam duże ilości kawy plus stres i teraz odczuwam tego skutki w postaci przemęczenia, opuchlizn, brzydkiej i zanieczyszczonej skóry oraz osłabionych włosów, które wypadają mi garściami oraz ciągle łamiących się paznokci.

Witam serdecznie,
Osobiście nie jestem zwolenniczką takich metod. Nic tak szybko nie poprawi Pani stanu zdrowia i samopoczucia jak zmiana diety. Proszę wprowadzić do niej produkty o działaniu zasadowym warzywa (dynia, bakłażan, brokuł, szpinak, sałaty, kapusta i inne), soki warzywne świeżo wyciśnięte, owoce, świeże soki owocowe bez dodatku cukru, świeże masło, orzechy, grzyby, oliwa z oliwek, olej rzepakowy, kiszonki, dziki ryż, kasza jaglana, zielona herbata.
Proszę wyeliminować z diety produkty silnie zakwaszające organizm: cukier, słodycze, ciasta, żywność wysoko przetworzona, sery żółte, białe pieczywo, biała mąka, kawa.
Polecam również udać się do dietetyka w swojej okolicy, który pozwoli Pani odpowiednio zbilansować dietę. Jeśli by Pani chciała poradę on- line, to również służę pomocą.
Pozdrawiam

Mgr Katarzyna Patyk

Zamiast suplementów diety proponuję zastosować zdrową zrównoważoną dietę bogatą w świeże warzywa i owoce. Objawy które Pani opisuje pasują do niedoborów, a nie zakwaszenia organizmu. Można również wybrać się do lekarza i poprosić o skierowanie na podstawowe badania, np. morfologia