Sposób dawkowania leków na recepcie

1. Czy lekarz wypisujący receptę na leki ma obowiązek wpisać sposób dawkowania leku? 2. Czy ukazało się rozporządzenie, że lekarz wypisujący receptę może wystawić leki w ilości przeznaczonej do maksymalnie 120-dniowego stosowania?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam.
Szanowny Panie,
1. Tak, lekarz powinien określać ogólnie sposób dawkowania leków (szczególnie w lekach psychotropowych, uspokajających itp).
2. Tak, takie rozporządzenie już obowiązuje w Polsce.
Pozdrawiam.