Sposoby na pryszcze po depilacji

Po ostatnim goleniu, w którym źle namydliłam skórę po pachą, wyszły mi podskórne ''pryszcze''. Bolą i przez to ledwo mogę poruszać ręką. Używam maści hydrocortisonum, ale niewiele pomaga. Co mogę użyć?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Maść hydrocortisonum zdecydowanie nie jest najlepsza w przypadku zakażenia skóry po goleniu. Bardziej wskazana będzie maść z antybiotykiem. Proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który oceni zmiany oraz przepisze właściwy preparat.