Suchy kaszel u córki

Witam. Moją córkę od kilku tygodni męczy suchy kaszel, pojawiający się popołudniu i nad ranem. Pediatra twierdzi, że osłuchowo jest czysto. Co to może być?

Małgorzata Panek

Często po infekcji pozostaje nadwrażliwość dróg oddechowych, co powoduje że czynniki normalnie nie drażniące wywołują odruch kaszlu.
Jeśli kaszel będzie się utrzymywał powyżej 6-8tygodni lub pojawią się inne objawy, proszę udać się ponownie z dzieckiem do pediatry.
Pozdrawiam