Swędzące miejsca w różnych miejscach na ciele

Dzień dobry, Od 5 dni w rożnych miejscach na ciele pojawiają się u mnie krostki lub miejsca swędzące (z doświadczenia z dzieciństwa wygląda to jaka uczulenie na jedzenie). Tym razem swędzenie jest najbardziej dokuczliwe w miejscach intymnych, w okolicach odbytu oraz na głowie. Zażywam calcium jako preparat odczulający, ale pomaga on tylko chwilowo. Czy moze być to objawem poważniejszej choroby? Do jakiego lekarza powinnam zgłosić sie w celu ewentualnej konsultacji lub badań? Proszę o odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

Sugeruję udać się do dermatologa. Świąd w okolicach intymnych może sugerować infekcję dlatego proponuję również udać się do ginekologa.