Tęsknota i płaczliwość spowodowana rozstaniem z partnerem

Witam, 3 miesiące temu rozstałam się z chłopakiem, ale powody były mało ważne, na co dzień dobrze się dogadywaliśmy. Ostatnio zadzwoniłam do niego i chciałam się pogodzić, ale on powiedział, że nie chce ze mną być i że od miesiąca ma nową dziewczynę. On nie chce ze mną nawet rozmawiać. Od 3 miesięcy cały czas płaczę i tęsknie, w pracy nie mogę się skoncentrować, a w nocy płaczę zamiast spać. Nie wiem jak mam normalnie funkcjonować. Chcę być z nim. To nie prawda, że czas leczy rany. Pozdrawiam.

Były partner jasno wyraził swój stosunek do ewentualnego powrotu, więc raczej nie brnęłabym w to, aby "do siebie na siłę wrócić". Celem powinno być teraz przejscie przez proces żałoby, który właśnie Pani odczuwa - żałobę po stracie bliskiej osoby, która to żałoba wymaga czasu, pracy i energii. Proponuję wzytę u psychologa, który pomoże Pani przez ten proces przejść. POzdrawiam.

Witam Panią. Czytając to co Pani napisała myślę o "inwestycji" jakiej Pani dokonała w tą relację, ten związek. Mogą o tym świadczyć Pani uczucia i sygnały zarówno z obszaru psychologicznego jak i fizjologicznego. Zgadzam się z Panią, że pozostawienie tego wyłącznie czasowi może nie być pomocne. Może warto rozważyć sięgnięcie po pomoc. Proszę sprawdzić czy w Pani otoczeniu są osoby, które w tym trudnym czasie mogłyby być dla Pani ważnym zasobem. Inną możliwością po którą może Pani sięgnąć to pomoc specjalisty, który pomoże Pani przeżyć żal po stracie a tym samym pomoże wyregulować Pani organizm (przez co będzie możliwy powrót do naturalnego rytmu). Na końcu chcę podkreślić to co być może Pani wie, ale w tym stanie emocjonalnym jest trudne do przyjęcia. Nie da się skłonić do relacji osoby, która tego nie chce. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/